لطفا جمعیت زندگی فرزند فرزندان پاکستان

لطفا: جمعیت زندگی فرزند فرزندان پاکستان اینترنت خانواده پاکستان همسر و فرزند

رییس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به دعوت رسمی نخست وزیر هند به همراه هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی عازم این کشور شد. 

روحانی عازم هند شد

روحانی عازم هند شد

عبارات مهم : ایران

رییس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به دعوت رسمی نخست وزیر هند به همراه هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی عازم این کشور شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبحگاه امروز – پنج شنبه- با بدرقه رسمی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل سفر خود به هند را شروع کرد.

محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهوری، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ، بیژن زنگنه وزیر نفت، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری، دکتر روحانی را در این سفر سه روزه همراهی می کنند.

روحانی عازم هند شد

روحانی در این سفر که جهت تحکیم روابط دو جانبه و در پاسخ به سفر سال گذشته ‘ناراندا مودی’ به پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام می شود، ابتدا وارد حیدر آباد درایالت تلنگانای هند می شود.

دیدار با علمای مسلمان حیدر آباد و جنوب هند، دیدار از مراکز فرهنگی و مذهبی و همچنین دیدار با ایرانیان و دانشجویان مقیم از بااهمیت ترین برنامه های رییس جمهوری در حیدر آباد است.

رییس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به دعوت رسمی نخست وزیر هند به همراه هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی عازم این کشور شد. 

مراسم استقبال رسمی و یکسان دکتر روحانی با حضور رییس جمهوری و نخست وزیر هند صبح شنبه در دهلی نو برگزار می شود و بعد از مذاکرات یکسان هیات های عالیرتبه دو کشور، اسناد و تفاهم نامه های متعدد همکاری در حضور مقامات ارشد کشور عزیزمان ایران و هند مبادله می شود.

همچنین رییس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ضمن شرکت در برنامه های فرهنگی و دیدارهای جانبی، در جمع نخبگان و اندیشمندان هندی صحبت می کند.

در این سفر همچنین تجار و بازرگانان بخش شخصی دو کشور نشست مشترکی را جهت بررسی ظرفیت ها و وقت های همکاری و توسعه روابط تجاری برگزار می کنند.

روحانی عازم هند شد

——————————

روحانی پیش از عزیمت به هند:

رییس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به دعوت رسمی نخست وزیر هند به همراه هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی عازم این کشور شد. 

روابط کشور عزیزمان ایران و هند در مسیر صحیحی قرار دارد

رییس جمهور با اشاره به روابط تاریخی و اقتصادی کشور عزیزمان ایران و هندوستان گفت: روابط دو کشور در مسیر مثبت و درستی قرار گرفته است.

روحانی عازم هند شد

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس جمهور صبح پنجشنبه پیش از ترک پایتخت کشور عزیزمان ایران به منظور عزیمت به حیدرآباد هندوستان در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهداف سه روزه خود به هندوستان اظهار کرد: این سفر رسمی به دعوت نخست وزیر محترم هندوستان و در پاسخ به سفر سال قبل ایشان به پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام می شود. در این سفر علاوه بر ملاقات با نخست وزیر و رییس جمهور و بعضی از مقامات این کشور، تعدادی سند همکاری میان مقامات دولتی و همچنین کارآفرینان و تجاری که در این سفر حضور دارند با همتایان خود به امضا خواهد رسید.

وی با اشاره به اهمیت روابط دو جانبه دو کشور کشور عزیزمان ایران و هند، خاطر نشان کرد: اساسا روابط کشور عزیزمان ایران و هندوستان جهت هر دو کشور بسیار حائز اهمیت هست. دو کشور روابط تاریخی و دیرینه ای با یکدیگر دارند. همواره روابط تجاری، اقتصادی، فرهنگی و علمی میان ارزش برقرار بوده است.

وی افزود: دو کشور روابط بسیار خوبی در زمینه پرسشها اقتصادی، فناوری اطلاعات و همچنین بهداشت ، درمان و صنعت و کشاورزی داشته و این روابط ادامه خواهد یافت.

رییس جمهور تاکید کرد: عنوان ترانزیت و بندر چابهار و اتصال هند از طریق این بندر به افغانستان و آسیایی مرکزی یکی از پرسشها بسیار مهم در روابط میان دو کشور هست. پیش از این یک سند همکاری میان مقامات ایران، هندوستان و افغانستان در این زمینه به امضا رسیده هست. اخیرا نیز یک فاز بندر شهید بهشتی چابهار با حضور مقامات و نمایندگان 17 کشور به افتتاح رسیده است که ظرفیت ترانزیتی چابهار را به 7.5 میلیون تن زیاد کردن داده هست. این ظرفیت بعد از اجرای فازهای بعدی زیاد کردن خواهد یافت.

وی ادامه داد: همکاری در زمینه سرمایه گذاری در راه آهن چابهار به زاهدان از دیگر پرسشها حائز اهمیت جهت دو کشور است.

به گزارش ایسنا، رییس جمهور همچنین با بیان این که «دو کشور نگرانی مشترکی راجع به پرسشها منطقه ای به خاص مربوط به تروریسم دارند»، خاطرنشان کرد: کشور عزیزمان ایران و هند دو عضو مهم جنبش عدم تعهد هستند؛ بنابراین در جریان این سفر و دیدارهای آن راجع به پرسشها بین المللی و دنیا در حال توسعه گفت وگوهایی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به سفر خود به حیدرآباد هندوستان، اظهار کرد: سفر به هند در دو بخش فرهنگی و سیاسی صورت می گیرد. در جریان سفر به حیدرآباد عمدتا دیدارها و کارها فرهنگی انجام و در دهلی نو عمدتا پرسشها سیاسی و اقتصادی مطرح خواهد شد.

وی در آخر با تاکید بر این که «مسیر روابط دو کشور مهم کشور عزیزمان ایران و هند در میسر مثبت و درستی قرار گرفته است»، گفت : سفر نخست وزیر، مودی به پایتخت کشور عزیزمان ایران در توسعه روابط میان دو کشور بسیار مهم بود. در این راستا امیدواریم که این سفر نیز مکمل سفر سال قبل نخست وزیر هند به پایتخت کشور عزیزمان ایران باشد و بتوانیم آینده بهتری را در رابطه با کشورهای منطقه به خاص هند را پیش رو داشته باشیم.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | اقتصادی | ایرانیان | هندوستان | هندوستان | حسن روحانی | دکتر روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs