لطفا جمعیت زندگی فرزند فرزندان پاکستان

لطفا: جمعیت زندگی فرزند فرزندان پاکستان اینترنت خانواده پاکستان همسر و فرزند

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نمی‌توانیم مردم را به‌زور به بهشت ببریم/ اسلام، دین زور و چماق و تحکم نیست ، محمد رضوی یزدی

سیدمحمد رضوی یزدی، کارشناس دینی و نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه «رضاشاه نتوانست به‌زور چادر از سر زنان کشور عزیزمان ایران بردارد» گفت: جم

نمی‌توانیم مردم را به‌زور به بهشت ببریم/ اسلام، دین زور و چماق و تحکم نیست ، محمد رضوی یزدی

محمد رضوی یزدی: نمی توانیم مردم را به زور به بهشت ببریم/ اسلام، دین زور و چماق و تحکم نیست

عبارات مهم : اسلامی

سیدمحمد رضوی یزدی، کارشناس دینی و نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه «رضاشاه نتوانست به زور چادر از سر زنان کشور عزیزمان ایران بردارد» گفت: جمهوری اسلامی هم نمی تواند به زور چادر بر سر زنان کند.»

رضوی یزدی در گفتگو با اعتمادآنلاین اظهار کرد: «آنچه با هنجارهای جامعه در تضاد جدی واقع شده است است ولنگاری و بی حیایی بعضی زنان در جامعه هست. امروز اثر منفی یک زن با روسری ولی با آرایش غلیظ و لباس نامناسب بسیار زیاد است از خانمی است که با لباس منظم و پوشیده ولی بدون روسری ظاهر می شود.»

نمی‌توانیم مردم را به‌زور به بهشت ببریم/ اسلام، دین زور و چماق و تحکم نیست ، محمد رضوی یزدی

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه قرآن مجید از یک سو می فرماید قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِ هِمْ و قُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِ هِنَّ؛ گفت: «قرآن وظیفه را در حفظ نگاه می داند و از سوی دیگر با تبرج الجاهلیه مبارزه و مخالفت می کند. حکومت اسلامی باید با زنان ولنگار که تبرج الجاهلیه دارند برخورد کند والا اصرار بر روسری بدون آرایش و جلوه گری شکننده است.»

این عضو مجمع روحانیون مبارز یادآور شد: «در رژیم گذشته که حجاب آزاد بود بی حجابان ده درصد جامعه را تشکیل می دادند ولی در حال حاضر با این همه تبلیغ به علت اجبار نسبت به زنان بدحجابی خیلی زیاد شده است هست. من قبل از انقلاب خانواده هایی می شناختم که چادر نداشتند ولی جهت نماز با پوشش کامل چادر بر سجاده به نماز می ایستادند ولی امروز چه بسیار زنانی که به اجبار چادر سر می کنند ولی نماز نمی خوانند.»

سیدمحمد رضوی یزدی، کارشناس دینی و نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه «رضاشاه نتوانست به‌زور چادر از سر زنان کشور عزیزمان ایران بردارد» گفت: جم

رضوی یزدی تأکید کرد: «ما نمی توانیم مردم را به زور به بهشت ببریم. همانطور که خواندن نماز بازور و اجبار نمی شود استفاده از چادر هم با زور و اجبار ممکن نیست. حکومت باید با تعداد معدودی که قصدشان گسترش فساد در جامعه است برخورد کند.»

او با تأکید بر اینکه «فقهای شیعه فتوا به وجوب حجاب داده اند ولی حکمی در مورد برخورد با کسانی که آن را رعایت نمی کنند صادر نکردند» خاطرنشان کرد: «در جمهوری اسلامی رعایت حجاب جز نظامات حکومتی است که زنان موظف به رعایت آن هستند؛ حتی زنان اقلیت های مذهبی که فتوا به وجوب حجاب آنها داده نشده هست. بدیهی است نابسامانی های اقتصادی موجب بروز طغیان هایی می شود که گاهی به صورت مخالفت با حجاب بروز می کند. در هر حال اسلام دین زور و چماق و تحکم نیست.»

واژه های کلیدی: اسلامی | برخورد | رعایت حجاب | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs